נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

4 טיפים לטיפול ותחזוקה של הטבעות שלך

רבות מאיתנו מייחסו חשיבות רבה אל הטבעות שלנו, ולא סתם – לרוב הן מסמלות עבורנו הרבה, או שהן מתנה ממישהו אהוב, או אפילו טבעות נישואין או אירוסין שכמובן עולות לא מעט וחשוב לשמור עליהן כפליים. חשוב לדעת איך לשמור על הטבעת שלך ואיך לטפל בה בצורה שתאריך את חייה כמה שיותר, ותשמור עליה נוצצת ומרהיבה למשך שנים ארוכות קדימה. איגדנו עבורך 4 טיפים מהותיים לטיפול ותחזוקה של הטבעות שלך, כך שתוכלי לשמור עליהן במצב מושלם.

 

נקי אותה באופן קבוע

בכדי לנקות טבעת באופן קבוע, רכשי מטלית ייעודית לכך (ניתן לרכוש או לקבל אותה בחנויות תכשיטים רציניות) או שתקחי אותה לתכשיטן באופן תקופתי, כך שתדעי שהיא מנוקה על ידי מקצוענים שישמרו עליה במצב מושלם ולא יפגעו בה עם חומרים כאלו ואחרים שלא אמורים לגעת בה.

נקי אותה באופן קבוע

הימנעי משימוש בכימיקלים

חשוב מאוד להוריד את הטבעת מעלייך כשאת מתעסקת עם חומרים כימיקליים – בין אם מדובר בחומרי ניקוי חזקים בבית, או בחומרים אחרים שאת עלולה להיתקל בהם בעבודה במידה ואת נמצאת בתחום הקשור לכך. דאגי שהטבעת תישמר במקום בטוח וקל למציאה כשתצטרכי להחזיר את הטבעת אלייך, כמו מקום ייעודי אחד שתמיד תשימי אותה בו (למשל קופסאת תכשיטים בחדר השינה) או שתפזרי ברחבי הבית צלחות תכשיטים קטנות בהן תוכלי להניח אותה בבטחה.

 

הורידי אותה במקלחת

אל תתעצלי להוריד את הטבעת שלך במקלחת – נכון, ישנן טבעות עם ציפוי איכותי או טבעות עשויות מחומרים טבעיים כמו זהב, זהב לבן או כסף אמיתי, שאמורים להיות מסוגלים להירטב, אבל בכל מקרה כדאי שתורידי את הטבעת שלך לפני כניסה למקלחת.

תמיד כדאי להימנע מלהביא את הטבעת במגע עם מים אם אפשר, וחומרים כמו סבון או תכשירי היגיינה שתשתמשי בהם במקלחת עלולים לפגוע בה, ותמיד יש סיכוי שהיא תחליק מהאצבע שלך אל תוך הביוב – אז הכי בטוח פשוט להוריד אותה, להניח אותה במקום בטוח ולחזור אליה אחרי שתסיימי.

 

שקלי לבטח אותה

טיפ חשוב שנוגע בעיקר אל טבעות אירוסין, נישואין או טבעות יהלומים, זהב אמיתי וחומרים יקרים אחרים, הוא לבטח את הטבעת שלך.

זה אולי נשמע קצת מוגזם, אבל תראי לעצמך שבמקרה מצער כלשהו את מאבדת את הטבעת שלך, היא נשברת, או שהיא נגנבת ממך – לא היית רוצה את היכולת להחליף אותה במהירות וללא נזק כספי עבורך? נכון, את הנזק הרגשי והאובדן הסנטימנטלי כנראה שהביטוח לא יצליח לכסות, אבל במקרים מתסכלים שכאלו כדאי שתהיה האופציה להחליף את הטבעת במהרה ולקבל עליה פיצוי כספי.

ישנם גופי ביטוח וחברות רבות בישראל שמציעות ללקוחותיהן כיסוי על תכשיטים, לא רק טבעות – ושווה שתשקיעי זמן בלהכיר את הפוליסות הקיימות כדי להבין יותר טוב מה הביטוח יכסה.

 

לסיכום

בין אם מדובר בטבעת שניתנה לך בירושה, או הוענקה לך על ידי מישהו אהוב בחייך, או שפשוט קנית אותה עבורך – חשוב שתלמדי איך לשמור עליה ולתחזק אותה כדי שתוכלי ליהנות ממנה שנים ארוכות.

תחזוקה של הטבעות שלך

מה היה לנו עד עכשיו?