נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

כל כמה זמן צריך לנקות טבעת אירוסין

טבעת האירוסין שלנו היא כנראה התכשיט הכי משמעותי וסנטימנטלי שאי פעם יהיה לנו – וככזה חשוב מאוד להבין איך לשמור עליו, לטפל ולתחזק אותו, שישאר במצב מדהים לכמה שיותר שנים ואפילו עשורים קדימה. במאמר זה נספר לכן על דרכי הניקוי של טבעות אירוסין, וכל כמה זמן צריך לנקות אותן.

 

ישנם סוגים רבים של טבעות אירוסין

כמגוון האנשים בעולם כך מגוון סוגי טבעות האירוסין הקיימות בשוק. כל אישה ואיש והטעם המיוחד שלהם, לכן ניתן למצוא תחת קטגוריו ׳טבעות אירוסין׳ גם טבעות קלאסיות בעלות יהלום, וגם טבעות משובצות אבני חן בצבעים שונים, בצורות ועיצובים יוצאי דופן ועוד.

טבעות אירוסין

כיצד ניתן לנקות טבעת אירוסין? וכל כמה זמן לעשות זאת?

כיצד בעצם אפשר לנקות טבעת אירוסין? טבעות אירוסין ברובן המוחלט מורכבות משיבוץ של יהלומים, ועל כן חוקי הניקיון של טבעות אירוסין דוגלים בעיקר בהתייחסות אל היהלומים והדרכים הנכונות לנקות אותם.

 

הדרך הפשוטה והאפקטיבית

הדרך הטובה ביותר לנקות טבעת אירוסין בביתכן הוא להרתיח מים ולהשרות את טבעת היהלום במים בטמפרטורה של עד כ-50 מעלות צלזיוס. את ההשרייה יש לבצע בין 7-10 דקות פחות או יותר ולאחר מכן יש לטבול את הטבעת בתוך סבון כלים ולשפשף את הטבעת ביסודיות בעזרת מברשת שיניים. חשוב כי למברשת השיניים יהיו סיבים רכים יחסית. לאחר סיום השפשוף יש לשטוף את הטבעת תחת מים זורמים ולהניח אותה לייבוש על נייר מגבת/נייר סופג. ניקוי זה מומלץ אחת למספר שבועות בודדים.

 

ניקוי עם אלכוהול

ישנה אפשרות לנקות טבעות אירוסין גם באמצעות השריית הטבעת בתוך אלכוהול 90%, אבל להקפיד מאוד על זמן השרייה קצר של כ-2 דקות מקסימום – בשביל למנוע פגיעה בציפוי הטבעת. לאחר שהוצאנו את הטבעת מהאלכוהול יש לשטוף אותה במים פושרים, ולבצע ייבוש יסוגי עם נייר סופג.

 

ניקוי מקצועי

במידת האפשר, כדאי להביא את טבעת האירוסין שלך אל תכשיטן או בעל מקצוע בתחום בכדי שיבצע ניקוי יסודי שמתאים לסוג הטבעת באופן תקופתי, אחת לשנה עד שלוש שנים. בעל המקצוע יהיה מאובזר במכשירים מיוחדים שיאפשרו לו לנקות את הטבעת באופן יסודי מאוד מבלי לגרום שום נזק לטבעת עצמה, ליהלומים או לשיבוץ. איש המקצוע גם יחדש עבורכן את ציפוי הרודיום הקיים על הטבעת, שנוטה לאבד מצבעו עם הזמן.

 

שימוש בתכשירים

חשוב מאוד לשים לב שלא בחרנו תכשיר או חומר שאינו מתאים לסוג הטבעת שיש לנו. תכשירים כמו אקונומיקה, מלח לימון, מסיר שומנים או חומצה מכל סוג עלולים לגרום לכך שהטבעת תינזק, שיבוץ היהלומים שעליה יתרופף והם יהיו בסכנה של התנתקות מהטבעת ואובדן.

 

לסיכום

ישנן מגוון דרכים לנקות טבעת אירוסין, כאשר דרכי הניקיון העדינות יותר מומלצות פעם בכמה שבועות, והניקוי המקצועי היסודי מומלץ אחת לשנה. שמירה נכונה על הטבעת שלך תעניק לך שנים של הנאה מתכשיט יפייפה ובוהק.

טבעות אירוסין

מה היה לנו עד עכשיו?